Najpopularniejsze atrakcje dla dzieci w okolicy Radoczy

Najpopularniejsze atrakcje dla dzieci w okolicy Radoczy

Okres wakacyjny za nami, jednak nie oznacza to, że skończył się czas wycieczek. Warto zadbać o to, by także w trakcie trwającego roku szkolnego pociechy miały zapewnioną odpowiednią ilość atrakcji nie tylko w swoim rodzinnym mieście. Gorąco namawiamy więc do tego, by wspólnie z dziećmi zwiedzać Polskę i udawać się na wycieczki, chociażby weekendowe. Terenem, który koniecznie należy zwiedzić, jest Małopolska. W okolicy naszego hotelu Radocza Park jest mnóstwo miejsc, które chciałoby odwiedzić każde dziecko. Jakie atrakcje czekają na naszych gości?

Atrakcje w hotelu Radocza Park

Zacznijmy od rozrywek, które dostępne są na terenie naszego kompleksu hotelowego. Nasz hotel pod Krakowem wyposażony jest w strefę SPA, gdzie znajduje się duży basen, w którym dzieci mogą aktywnie spędzać czas wraz ze swymi rodzicami.

Jeśli jednak szukacie atrakcji, które dostarczą więcej wrażeń, na naszych gości czeka Active Park. Na 4 hektarowym obiekcie, który był kiedyś obiektem wojskowym, przygotowaliśmy park linowy, pole do paintballa, tor dla quadów i boisko do piłki nożnej. Można się również zdecydować na zjazd na tyrolce. Po aktywnym wypoczynku zachęcamy do biesiadowania na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy specjalne miejsce, gdzie można rozpalić ognisko i miło spędzić czas z rodziną.

Aquapark w Wadowicach

Aquapark znajduje się na ulicy Bałysa 1. Jest otwarty codziennie w godzinach 6.15-21.45. To, co najbardziej zainteresuje dzieci, to 75-metrowa zjeżdżalnia oraz ślizgawka o nazwie „wąż”. W aquaparku istnieje także możliwość wykupienia lekcji pływania, więc jest to idealne rozwiązanie dla pociech, które chciałyby podszkolić swoje umiejętności pływackie.

Mini Zoo Kucyk w Inwałdzie

Czas na propozycję dla małych miłośników zwierząt, czyli Mini Zoo, które znajduje w Inwałdzie. Na terenie zoo można podziwiać zwierzęta małe i duże. W jednym miejscu znajduje się aż kilkadziesiąt gatunków zwierzaków, a wśród nich surykatki, żółwie, wiewiórki, lamy, kangury, lisy, a nawet małpki. W tym roku zoo wzbogacone zostało nowymi egzotycznymi mieszkańcami, wśród których można znaleźć lemury Katta czy żenetę tygrysią.

Park miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie

Park miniatur daje możliwość odbycia wycieczki dookoła świata bez opuszczania Polski. Na terenie parku znajduje się kilkadziesiąt miniatur w skali 1:25, które przedstawiają najsławniejsze cuda architektoniczne z całego świata. Na powierzchni 7,5 hektara można więc zrobić sobie zdjęcie obok wieży Eiffla, Białego Domu, Muru Chińskiego czy Sfinksa. Na terenie parku znajdują się również inne atrakcje: zielony labirynt, osada średniowieczna czy lunapark z diabelskim młynem.

Dinolndia w Inwałdzie

Dinolandia jest miejscem, gdzie można spotkać najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli mezozoicznych zwierząt. To idealne miejsce dla miłośników dinozaurów, ale też…archeologii. Dziecko może się stać paleontologiem odkopującym szkielet dinozaura, lecz to nie koniec atrakcji. Na dzieci czeka również park linowy, ścianki wspinaczkowe, Jaskinia Tajemnic, ale też minigolf czy kolejki.

Park dinozaurów w Zatorze

Kolejną atrakcją dla miłośników prehistorii jest Zatorland, w którym znajduje się największy w Europie park ruchomych dinozaurów, ale też park owadów, mitologii oraz lunapark. W parku można więc zrobić sobie zdjęcia z owadami ludzkich rozmiarów, poznać starożytnych bogów i zobaczyć na własne oczy największego ruchomego dinozaura – to atrakcje, które z pewnością spodobają się każdemu dziecku!

Apilandia – Klecza Dolna

Zaledwie 15 minut jazdy samochodem od naszego hotelu znajduje się Apilandia, czyli muzeum miodu. Zwiedzanie składa się z trzech etapów. Goście mogą dowiedzieć się, jak duże znaczenie dla naszej planety mają pszczoły, jak wygląda zawód pszczelarza oraz mogą zobaczyć sekretne życie pszczół podczas projekcji filmu. Oczywiście na terenie muzeum znajdują się też pasieki, które znajdują się w otoczeniu miododajnych roślin. Ciekawą atrakcją tego miejsce jest również możliwość stworzenia własnej świecy. Więcej o Apilandii pisaliśmy w artykule: Atrakcja w regionie: Apilandia – muzeum miodu – wiedza i rozrywka w jednym.

Zarówno nasz hotel Radocza Park, jak i okolice są obfite w mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Decydując się na pobyt w naszym hotelu, nie można się więc nudzić. Zachęcamy do przyjazdu wszystkie rodziny z dziećmi!

logo_bottom.svg

Odpoczywaj w hotelu z widokiem.

Odwiedź nas