Sposób na jesienną chandrę: weekend w Radocza Park

Sposób na jesienną chandrę: weekend w Radocza Park

Zmieniająca się pogoda za oknem uświadamia nam, że jesień rozgościła się na dobre. Niższe temperatury i coraz mniej światła to czynniki, które mogą wpływać na gorsze samopoczucie, a to może prowadzić do jesiennej chandry. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło! Doskonałą receptą na jesienny smutek jest pobyt w naszym hotelu Radocza Park. Dla naszych gości przygotowaliśmy szereg atrakcji, dzięki którym każdy poczuje się lepiej. Kiedy w takim razie warto do nas przyjechać i co czeka na gości na miejscu?

Jesienna chandra – objawy

Jesienna chandra to tak naprawdę szereg objawów i oczywiście nie każdy boryka się z nimi wszystkimi. Do najczęstszych zalicza się problemy ze snem, chroniczne zmęczenie, większy apetyt, rozdrażnienie, apatię oraz wahania nastroju. Mimo że tego typu objawy pozwalają normalnie funkcjonować, w perspektywie dłuższego czasu mogą stać się uciążliwe. Na szczęście istnieje kilka skutecznych rozwiązań, które pozwalają zapomnieć o chandrze.

Jesienna chandra – jak sobie radzić?

O dobre samopoczucie warto zadbać od środka, a kluczowa okazuje się przede wszystkim zdrowa dieta. Słodkie przekąski, po które częściej sięgamy jesienią, poprawiają humor tylko na krótką chwilę. Warto zastąpić je świeżymi owocami i warzywami. Należy również pamiętać o tym, że w tym okresie trzeba przyjmować witaminy z grupy B, magnez oraz kwasy omega-3. Można je znaleźć w rybach, ciemnym pieczywie, orzechach i nasionach (dynia, słonecznik).

Kolejnym sposobem na złagodzenie efektów jesiennej chandry jest zdrowy sen. Przede wszystkim należy się kłaść i wstawać o regularnych porach i w zależności od potrzeb przesypiać od 6 do 8 godzin. Na jakość snu wpływa również to, jak zachowujemy się i co jemy przed pójściem spać. Kolacja powinna więc być lekkostrawna i zjedzona na 2 godziny przed snem. Warto również zrezygnować z oglądania telewizji i korzystania z telefonu wieczorem, co pozwoli skutecznie wyciszyć organizm i przygotować go do spoczynku.

Regularne uprawianie sportu oraz znalezienie czasu na relaks pozwalają wytworzyć w organizmie endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. Co więcej, warto raz na jakiś czas zapewnić sobie weekend, w którym można połączyć właśnie odpoczynek z aktywnością fizyczną, a właśnie w ten sposób można go spędzić w hotelu Radocza Park.

Pobyt w Radocza Park receptą na lepsze samopoczucie

Decydując się na weekend w hotelu Radocza Park można zrobić coś dobrego zarówno dla swojego ducha, jak i ciała. Wszystko za sprawą naszej strefy SPA mieszczącej się na obszarze 500 m². To jedno z większych kompleksów SPA w Małopolsce. Co czeka na naszych gości?

Zacznijmy od czegoś dla ducha, od miejsca, w którym można się wyciszyć i zrelaksować. Jaskinia Solna, bo o niej mowa, to miejsce, w którym można oddychać pełną piersią i czerpać zdrowotne korzyści z obecności jodu w powietrzu. Dobroczynnie na organizm wpływa również koloroterapia – kolorowe światełka efektownie odbijające się od solnych bloków są nie tylko przyjemne dla oka, światło dobroczynnie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Pamiętając o tym, że samopoczucie poprawia również aktywność, warto skorzystać z naszego basenu, z którego widok rozchodzi się na okolicę oraz pasma górskie. Po pływaniu można dać odpocząć mięśniom w jacuzzi lub saunie.

Pobyt w Radocza Park może też być doskonałą okazją do zadbania o swoją urodę. W strefie SPA&Wellness na gości czekają specjalistyczne gabinety oferujące zabiegi upiększające na twarz oraz ciało. Można więc zadbać o jędrność, nawilżenie i zdrowy wygląd skóry. Po zabiegu warto zdecydować się na masaż i to nie byle jaki! Oczywiście mamy w swojej ofercie masaż klasyczny i relaksacyjny, a czy nie lepiej pokusić się o coś niestandardowego? Zachęcamy do skorzystania z masażu aromaterapeutycznego, ciepłymi kamieniami czy stemplami. Wystarczy jeden masaż, by człowiek poczuł się jak nowo narodzony!

Zapraszamy do hotelu Radocza Park! Malownicze okolice, przepiękne trasy piesze oraz rowerowe i oczywiście nasza strefa SPA – mamy mnóstwo argumentów za tym, by przegonić jesienną chandrę!

logo_bottom.svg

Odpoczywaj w hotelu z widokiem.

Odwiedź nas