Atrakcja w regionie: Apilandia – muzeum miodu – wiedza i rozrywka w jednym

Atrakcja w regionie: Apilandia – muzeum miodu – wiedza i rozrywka w jednym

W odległości około 15 minut jazdy samochodem od hotelu Radocza Park znajduje się sławne na całą Polskę muzeum miodu – Apilandia. Miejsce, które przez cały rok przyciąga turystów, cieszy się popularnością zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Jest to jeden z obiektów, który zawsze polecamy gościom szukającym rozrywek w najbliższej okolicy. Jakie atrakcje przygotowała Apilandia dla turystów? Czego można się nauczyć podczas organizowanych przez muzeum warsztatów?

Brak pomysłu na spędzenie weekendu? Hotel Radocza i wycieczka do Apilandii

Malownicze okolice Radoczy sprzyjają odpoczynkowi. Świeże górskie powietrze, obecność lasów oraz gór, a także zapierające dech w piersiach widoki na Gorce, Tatry, Masyw Babiej Góry oraz Beskid Żywiecki i Śląski to atuty, za które ceniony jest nasz region, a co za tym idzie, Radocza Park Hotel. Zator i okolice Wadowic obfitują w liczne atrakcje turystyczne. Nasi goście, kiedy już zaspokoją swoją potrzebę odpoczynku w hotelowym Centrum SPA, chętnie udają się do okolicznego parku rozrywki, ale też do licznych muzeów, czego przykładem jest popularne muzeum Apilandia. Weekendowy pobyt w naszym hotelu i wycieczka do muzeum miodu z pewnością pozostawi bardzo przyjemne wspomnienia.

Podziemne zwiedzanie, czyli wszystko o pszczołach i pszczelarzach

Zwiedzanie muzeum miodu podzielone jest na trzy etapy. W pierwszym z nich zwiedzający dowiadują się, jak duże znaczenie, nie tylko dla człowieka, ale też przyrody, mają pszczoły. Przedstawiona zostaje nie tylko rola samych pszczół, ale i pszczelarzy. Kluczowym elementem jest wyjaśnienie, jak w codziennym życiu możemy pomóc pszczołom przetrwać. Sprawa jest istotna ze względu na fakt, iż z roku na rok ich populacja maleje, co w dłuższej perspektywie może być tragiczne w skutkach dla naszej planety.

Kolejny etap przygody to poznanie specyfiki zawodu pszczelarza, który nie ogranicza się jedynie do wyjaśnienia tematu w teorii. Każda osoba zwiedzająca muzeum ma możliwość poznać narzędzia pracy pszczelarza, ale i sprawdzić się w tym zawodzie, wykonując charakterystyczne dla tej pracy obowiązki. Oczywiście wszystko odbywa się za sprawą interaktywnych przyborów.

Podziemne zwiedzanie zakończone jest projekcją multimedialnych obrazów, które ukazują sekretne życie pszczół. Z emitowanych filmów dowiadujemy się, jak zachowują się poszczególne gatunki w ulu oraz poza nim. Szczególnie dużo czasu poświęcono na przybliżenie szczegółów życia pszczoły miodnej oraz procesu powstawania miodu.

Pasieka, czyli jak to wygląda w praktyce

Kolejnym etapem poznawania historii miodu i sposobu jego wytwarzania jest zwiedzanie ekspozycji pasiek, które znajdują się na zewnątrz. Zwiedzający mogą bliżej przyjrzeć się nowoczesnym i idealnie wyposażonym pasiekom, a podczas spaceru wśród uli przy okazji poznać najbardziej miododajne rośliny, które warto następnie zasiać we własnym ogrodzie, by chociażby w ten sposób pomóc pszczołom.

Warsztaty z tworzenia świec

Ciekawym elementem harmonogramu zwiedzania są warsztaty z tworzenia świec. Dzieci i dorośli dowiadują się, od jak dawna woskowe świece towarzyszą ludzkości i dlaczego są znacznie lepsze od sztucznie wytwarzanych produktów tego typu. Po słowach wstępu przychodzi czas na stworzenie własnej świecy, co daje ogromną satysfakcję każdemu uczestnikowi warsztatów.

logo_bottom.svg

Odpoczywaj w hotelu z widokiem.

Odwiedź nas