Przygotuj się na lato. Zabiegi antycellulitowe

Przygotuj się na lato. Zabiegi antycellulitowe

Lato coraz bliżej i być może masz już zarezerwowany wakacyjny wyjazd. Uwielbiasz plażować i chcesz wyglądać atrakcyjnie w bikini? Twoim utrapieniem jest cellulit? Możesz skutecznie wygładzić skórę na udach, brzuchu i pośladkach. Poznaj zabiegi, które pomogą ci zredukować pomarańczową skórkę do lata.

Cellulit to nieprawidłowe rozłożenie tkanki tłuszczowej pod skórą widoczne w początkowych stadiach w postaci zagłębień i nierówności. Pojawia się najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Tak zwany cellulit wodny, który dotyka większość kobiet, to przede wszystkim problem estetyczny.

Z cellulitem zmaga się coraz więcej pań w rożnym wieku. W dużym stopniu jest to dolegliwość cywilizacyjna. Nieestetycznemu rozłożeniu tkanki tłuszczowej pod skórą sprzyjają siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta zawierająca wysoko przetworzone produkty i konserwanty, czy też przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej. Tendencja to cellulitu jest również uwarunkowana genetycznie oraz ma związek z gospodarką hormonalną i metabolizmem. Tak zwana pomarańczowa skórka może pojawiać się także u szczupłych kobiet, w tym również w bardzo młodym wieku.

Można zatem uznać nierównomierne rozłożenie komórek tłuszczowych za naturalne, ponieważ ma związek z hormonami żeńskimi i występuje niemal u każdej z nas. Zwykle chcemy jednak pozbyć się cellulitu lub zmniejszyć go, by zapewnić sobie bardziej atrakcyjny wygląd. Na szczęście można w tej kwestii zrobić naprawdę sporo, nie tylko poprzez dietę i sport. Z pomocą przychodzą również profesjonalne zabiegi kosmetyczne.

Peeling całego ciała

Pieszym etapem w drodze do gładkiej skóry na udach, pośladkach i brzuchu jest dogłębne oczyszczanie i złuszczanie. Warto zastosować peeling mechaniczny, by pozbyć się zewnętrznych martwych warstw naskórka. Dobrze wykonany zabieg wygładzi i ujędrni skórę, pobudzi krążenie, a także pozwoli wnikać głębiej składnikom odżywczym z kosmetyków. Regularnie wykonywany peeling poprawia wygląd skóry, korzystnie wpływa na jej koloryt i napięcie, a także przygotowuje do dalszych zabiegów antycellulitowych i modelujących.

Masaż bańką chińską

Bańki były stosowane w medycynie od lat jako sposób na rozmaite dolegliwości. W bańkach chińskich nie używa się ognia. Masaż bańką wykorzystuje zjawisko wsysania powietrza pod ciśnieniem. Technika została zaczerpnięta z medycyny ludowej i obecnie jest wykorzystywana także w celu likwidacji cellulitu. W Radocza SPA Małopolska można poddać się częściowemu zabiegowi masażu bańką chińską dla pozbycia się cellulitu z okolic ud oraz pośladków.

Zasysanie skóry przez niewielką bańkę powoduje mechaniczne rozbijanie tkanki tłuszczowej. Regularnie przeprowadzany zabieg doskonale modeluje figurę i rozbija nadmiar tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Pozwala pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii i toksyn z organizmu. Przyspiesza przemianę materii, poprawia krążenie krwi i limfy. Na samym początku masaż może wydawać się nieco bolesny, jednak bardzo szybko skóra przyzwyczaja się, a zabieg staje się relaksujący.

Endermologia: uda + pośladki

Endermologia to masaż mechaniczny, który pozwala na bezinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej dla trwałych i widocznych efektów wyszczuplenia. Jednym z najczęstszych zastosowań endermologii jest zwalczanie cellulitu. Zabieg ma także właściwości odmładzające, oczyszczające oraz terapeutyczne.

Endermologia polega na zastosowaniu specjalnych głowic, które rolują skórę do wewnątrz i na zewnątrz, pobudzając jej warstwy. Dochodzi do stymulacji tkanki łącznej, dzięki czemu następuje uwalnianie krążenia żylnego i limfatycznego oraz redukcja tłuszczu. Rozbite substancje tłuszczowe są wydalane z organizmu. Endermologia korzystnie wpływa na układ limfatyczny i poprawia kondycję skóry.

Wykonywanie zabiegów na uda i pośladki pozwoli ci w kilka miesięcy znacząco poprawić wygląd skóry. Zacznij już teraz, by zdążyć do lata! Połączenie kilku technik da ci najlepsze efekty i pozwoli cieszyć się zauważalnie gładszą skórą.

logo_bottom.svg

Odpoczywaj w hotelu z widokiem.

Odwiedź nas