Przygotuj się do urlopu i pozbądź się cellulitu!

Przygotuj się do urlopu i pozbądź się cellulitu!

Tzw. pomarańczowa skórka, czyli cellulit, jest zmorą większości kobiet. To on sprawia, że przed okresem wakacyjnym z trwogą myślimy o odsłonięciu nóg na plaży. Na szczęście do sezonu urlopowego zostało jeszcze trochę czasu, więc można popracować nad tym, by skóra na udach stała się piękna, elastyczna i napięta. Na jakie zabiegi warto się w takim razie zdecydować?

Profesjonalne zabiegi w SPA&Wellness Radocza Park

W pakiecie zabiegów na ciało przygotowaliśmy dla naszych gości zabieg antycellulitowy na bazie drenującego błota z Morza Martwego. Kosmetyk szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku tych stref, które zostały dotknięte cellulitem i zatrzymaniem wody. Podczas zabiegu powoli uwalniające się substancje aktywne pomagają zminimalizować pomarańczową skórkę, a skóra od razu staje się bardziej jędrna i ma jednolity kolor.

W ramach kosmetologii profesjonalnej dostępnej w naszej strefie SPA&Wellness znajduje się także zabieg o nazwie „Endermologia: uda+pośladki”. Stosuje się go nie tylko w celu pozbycia się pomarańczowej skórki, ale także wtedy, gdy chcemy wymodelować sylwetkę, spłycić rozstępy czy blizny lub pobudzić skórę do produkcji elastyny i włókien kolagenowych. Oczywiście, by zauważyć zadowalające efekty, należy oddawać się zabiegom regularnie. Zalecana seria to 2-3 razy w tygodniu w odstępach kilkudniowych.

Domowe zabiegi, które pomogą pozbyć się cellulitu

Oczywiście przed przyjazdem do naszego hotelu SPA warto już w domu popracować nad kondycją skóry na udach, by w okresie letnim móc się pochwalić jędrnymi i gładkimi nogami. Jak się okazuje, domowe zabiegi nie muszą kosztować fortuny, a najczęściej praca nad uciążliwym cellulitem ogranicza się do zmiany własnych przyzwyczajeń. Jakie w takim razie działania pomogą pozbyć się pomarańczowej skórki?

Peeling kawowy

Jednym z prostszych i tańszych sposobów na pozbycie się cellulitu jest regularne stosowanie peelingu kawowego. O dziwo nie trzeba kupować specjalnego specyfiku w drogerii, gdyż wystarczy kawa, którą każdy ma w swojej kuchni. Mielone ziarna wystarczy zmieszać z niewielką ilością wody, a następnie wcierać w newralgiczne miejsca. Kofeina zawarta w kawie rozszerza naczynia krwionośne i stymuluje rozkład komórek tłuszczowych. Już po kilku takich zabiegach można zauważyć, że skóra stała się napięta i znacznie bardziej jędrna.

Szczotkowanie na sucho

Podobne działanie, jak w przypadku peelingu kawowego, można osiągnąć za pomocą szczotkowania ud na sucho. Potrzebna do tego będzie specjalna szczotka do masowania ciała, którą można kupić w każdej drogerii. Codzienne szczotkowanie ciała przez jedynie 5 minut daje zadowalające efekty. Szczotka pobudza krążenie i dotlenia komórki, przez co skóra staje się napięta i gładka w dotyku.

Zimny prysznic

Kolejnym sposobem na pozbycie się cellulitu jest zimny prysznic. Naprzemienne strumienie zimnej i ciepłej wody hamują postęp cellulitu i korzystnie wpływają na jego redukcję. Oczywiście dla wielu kobiet perspektywa kąpieli w lodowatej wodzie nie jest zbyt zachęcająca, ale czego się nie robi dla gładkiej i nienagannej skóry?

Nawadnianie organizmu

Sposobem na gładką skórę (nie tylko na udach) jest również nawadnianie. Wypijanie od 1,5 do 2 litrów wody dziennie wpływa dobroczynnie na cały organizm. Ważne jednak jest to, by nie spożywać płynów w trakcie posiłku, lecz około pół godziny przed nim. Należy również pamiętać, że płyny pod postacią czarnej herbaty czy kawy z mlekiem odwadniają ciało, dlatego warto ich unikać.

Hotel SPA Małopolska: Radocza Park to doskonałe miejsce nie tylko do wypoczynku, ale też do popracowania nad swoim wyglądem przed wakacjami. Zachęcamy do przyjazdu do naszego kompleksu, gdzie obsługa strefy SPA&Wellness upora się nie tylko z cellulitem, ale też z innymi mankamentami figury.

logo_bottom.svg

Odpoczywaj w hotelu z widokiem.

Odwiedź nas