Jakie są zalety organizacji wesela jesienią?

Jakie są zalety organizacji wesela jesienią?

Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu sezon ślubny trwał maksymalnie do września. Dziś nieznacznie się to zmieniło i także w październiku, a czasem nawet w listopadzie są organizowane śluby i wesela. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, które dostrzegamy właśnie dzięki wyprawianiu uroczystości weselnych jesienią w hotelu Radocza Park. O jakich atutach zatem mowa?

Piękne otoczenie

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na organizację wesela w okolicach Krakowa? Przede wszystkim ze względu na otoczenie. Z okien naszego hotelu oraz restauracji Czeremchy rozciąga się malowniczy widok na pasma górskie i okoliczne lasy, a te jesienią prezentują się wyjątkowo pięknie. Październik oraz listopad to jeszcze czas, gdy liście drzew zmieniają swój kolor, a z daleka las prezentuje się jak malowidło. Taka sceneria jest doskonała do wyprawienia romantycznego wesela.

Stabilna pogoda

Mogłoby się wydawać, że w okresie letnim panuje najlepsza pogoda na organizację ślubu i wesela. Jednak czy aby na pewno lejący się z nieba skwar daje poczucie komfortu? Czy panna młoda czuje się dobrze w ciężkiej sukni, a pan młody w zabudowanym garniturze? Dyskomfort związany ze zbyt wysoką temperaturą dotyczy również gości weselnych. To właśnie z tych powodów warto zdecydować się na ślub jesienią. Pogoda jest wtedy stabilna, a temperatura optymalna. Nawet o tej porze roku można też wyprawić imprezę na świeżym powietrzu, jeśli zadbamy o to, by w razie niepogody goście będą mieli gdzie się schować.

Dostępność

Zakłada się, że organizację wesela należy rozpocząć średnio 2-3 lata przed planowaną datą imprezy. Z czego to wynika? Przede wszystkim z braku dostępności wymarzonej sali czy zespołu grającego, a powodem jest oczywiście fakt, że wszyscy skupiają się wyłącznie na miesiącach wiosenno-letnich. Plusem ślubu jesienią jest właśnie owa dostępność. Sale weselne nie są już tak oblegane, a grupy muzyczne powoli kończą swój sezon, więc mają więcej wolnych terminów.

Atrakcyjniejsze ceny

Jak już zostało wcześniej wspomniane, powszechnie zakłada się, że „szczytowy sezon weselny” nie obejmuje takich miesięcy jak październik czy listopad. Z tego też powodu ceny poszczególnych usług są znacznie niższe niż w okresie letnim. Atutem organizacji wesela jesienią jest więc oszczędność i to dosłownie na wszystkim, od dekoracji ślubnych, po wynajęcie sali weselnej.

Jesień, która inspiruje

Trzeba przyznać, że jesień jest bardzo inspirującą porą roku. Feeria barw za oknem może być doskonałym pretekstem do wybrania motywu/koloru przewodniego na sali weselnej. Można zdecydować się na efektowne stroiki z owoców jesieni: na stole pięknie będą się prezentowały kompozycje z błyszczących kasztanów, korali z jarzębiny czy żołędzi. Tego typu dekoracje sprawią, że dzień ślubu będzie zapamiętany na długo, nie tylko przez parę młodą, ale też gości. Ta romantyczna otoczka powoduje, że ślub z pewnością będzie najpiękniejszym w życiu dniem!

Okazuje się, że ślub w miesiącach jesiennych wbrew pozorom ma sporo zalet. Jeśli marzycie o weselu w otoczeniu przyrody, z przepysznym jedzeniem oraz w pięknej sali, zachęcamy do kontaktu z hotelem Radocza Park!

logo_bottom.svg

Odpoczywaj w hotelu z widokiem.

Odwiedź nas