Jak zorganizować wesele na dużą liczbę osób?

Jak zorganizować wesele na dużą liczbę osób?

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pary. Niekiedy odbywa się w sposób kameralny, w gronie najbliższych, ale często to duża impreza dla całej rodziny i wielu znajomych. Organizacja wesela na dużą liczbę osób wymaga odpowiedniego planowania oraz uwzględnienia nawet najmniejszych szczegółów. W jaki więc sposób zorganizować wesele dla wielu gości? I na co należy zwrócić największą uwagę?

Wybór odpowiedniej sali weselnej i lokalizacja

Najistotniejszą kwestią jest wybór odpowiedniej sali. Musi być ona wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkich zaproszonych gości, tak by nie musieli siedzieć w ścisku i by na parkiecie było odpowiednio dużo przestrzeni do tańczenia czy zabaw. Równie ważna jest sama lokalizacja. Często jest tak, że rodzina zjeżdża się z całego kraju, dlatego dobry dojazd i odpowiednie miejsce sali weselnej to podstawa. Może to być duże miasto, ale równie dobrze sprawdzi się też spokojna okolica niedaleko centralnych punktów. Jeżeli szukasz hotelu w okolicach Krakowa z widokiem na góry, sprawdź ofertę weselną Radocza Park!

Wczesne planowanie i rezerwacje

Zarezerwuj salę i usługi cateringowe z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli planujesz wesele w popularnym sezonie. Im wcześniej zaczynasz organizację, tym większa szansa, że uda ci się znaleźć dostępne miejsce w wymarzonej lokalizacji. Ponadto warto jak najszybciej zarezerwować też orkiestrę czy DJ-a oraz fotografa i kamerzystę, ale również dekoratorów weselnych czy florystów, często bowiem ich terminy są już zajęte nawet trzy lata wprzód.

Rozbudowana lista gości

Sporządź szczegółową listę gości, aby mieć pełen obraz liczby uczestników. Pamiętaj, że część gości weselnych może odmówić przyjścia, mimo to przyjmij górną granicę. Więcej weselników to w końcu nie tylko większe koszty, ale też dostosowanie innych usług, które należy zaplanować lub zorganizować wcześniej niż rozwożenie/wysyłanie zaproszeń kilka miesięcy przed datą ślubu.

Dostosuj menu i cateringu

Upewnij się, że wybrany catering – czy to hotelowy, czy z zewnątrz – jest w stanie obsłużyć dużą liczbę gości i zaoferować różnorodne opcje menu. Rozważ także opcje diety specjalnej dla osób z alergiami pokarmowymi czy różnymi preferencjami żywieniowymi. Pamiętaj, że dobre jedzenie na weselu, i to w odpowiednio dużych ilościach, podawane w sposób profesjonalny, to już pół sukcesu!

Organizacja transportu i nocleg

Jeśli wesele odbędzie się w kilku miejscach (np. ceremonia zaślubin w innym miejscu niż przyjęcie weselne), zadbanie o odpowiedni transport dla gości może być istotne, aby zapewnić im wygodę i bezpieczeństwo. Przyda się również kierowca do odwożenia weselników mieszkających niedaleko. Dla każdego, kto przyjechał z dalsza, konieczne będzie zapewnienie noclegu. Dobrym rozwiązaniem może zatem okazać się sala weselna w hotelu oferującym nocleg.

Strefy chillout i inne atrakcje

Wesela na dużą liczbę osób mogą być intensywne, więc warto wygospodarować przestrzeń chillout, gdzie goście mogą zrelaksować się i odpocząć od hałasu czy tłumu. Leżaki, ławeczki czy możliwość spacerowania po ogrodzie będą dużym udogodnieniem. Warto też zadbać o inne atrakcje: czy to miejsce zabaw dla dzieci, czy fotobudkę, czy też wiejskie stoły lub bufety słodkości.

Zadbaj o detale i wystrój

Zadbaj o drobne, ale ważne detale, takie jak dodatkowe miejsca do siedzenia, oznaczenia stolików w formie winietek, by goście z łatwością odnaleźli swoje miejsca, zawieszki na wódkę i inne. Ważny jest też wystrój sali, który będzie podkreślał charakter uroczystości, czyli piękne oświetlenie, kwiaty i inne elementy. Uczyni to pobyt gości bardziej komfortowym i wyjątkowym, ponadto da to gwarancję wyjątkowych zdjęć i wprowadzi niezwykłą atmosferę.

Organizacja wesela na dużą liczbę osób może być wyzwaniem, ale odpowiednie planowanie, dbałość o szczegóły oraz współpraca z profesjonalistami pozwolą na stworzenie udanej i niezapomnianej uroczystości dla wszystkich uczestników. Zapraszamy do hotelu Radocza Park, gdzie 

logo_bottom.svg

Odpoczywaj w hotelu z widokiem.

Odwiedź nas