SPA wellness - jaskinia solna - dla rodziny - Hotel Radocza Park
english
english

Jaskinia Solna

Sól jest symbolem niezniszczalności – nie psuje się i chroni przed zepsuciem. Jej lecznicze oddziaływanie jest znane od setek lat. Współczesne badania naukowe dowodzą, ze sól ma właściwości profilaktyczno – lecznicze nie tylko rozpuszczona w solankach, lecz również, gdy w odpowiednich warunkach i stężeniu występuje w powietrzu.

W odpowiedzi na Państwa potrzeby stworzyliśmy Jaskinię Solną, miejsce które łączy w sobie walory profilaktyczno – lecznicze z przyjemnym relaksem pozwalającym odzyskać wewnętrzną harmonię. Panują w niej specyficzne warunki mikroklimatyczne, zbliżone do morskich, cechujące się wyjątkową czystością bakteriologiczną i korzystną dla człowieka ujemną jonizacją. Pobyt tu sprawia, że oddychamy powietrzem z dużą zawartością jodu, wapnia, magnezu i potasu oraz żelaza, miedzi, manganu i selenu. Odpowiednio dobrana muzyka i tzw. koloroterapia (światło) pomagają się odprężyć, uspokajają i łagodzą nastrój działając na nas pobudzająco i energetyzująco. 

Pobyt w Jaskini Solnej w sposób naturalny wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych (w tym astmy oskrzelowej), schorzeń dermatologicznych i alergii, niedoczynności tarczycy, chorób układu sercowo-naczyniowego, schorzeń przewodu pokarmowego, nerwicy, otyłości, depresji itp. (przyspiesza metabolizm komórkowy).

Jaskinia Solna to także wspaniałe miejsce dla osób prowadzących intensywny tryb życia, przemęczonych lub żyjących w stresie, jak również uprawiających wyczynowo sport. Mogą się tu wzmocnić i zregenerować siły po intensywnym treningu.


Jedynie w przypadku nadczynności tarczycy, gruźlicy i chorób nowotworowych przed pobytem w JASKINI SOLNEJ wskazana jest konsultacja z lekarzem!