Zrób formę na lato i zacznij od regeneracji czyli jakie SPA wybrać?

Zrób formę na lato i zacznij od regeneracji czyli jakie SPA wybrać?

W kalendarzu już prawie lato, a za oknem już od dłuższego czasu panuje słońce i wysokie temperatury. Za chwilę zaczną się okresy urlopowe, wyjazdy za granicę, egzotyczne lub sąsiednie plażowanie… Wiele osób w związku z tym zadaje sobie pytanie — jak zrobić formę na lato? Mimo iż o formę dba się cały rok, to dla „spóźnialskich” też nic straconego. Poniżej prezentujemy kilka porad, jak w krótkim czasie przygotować swoje ciało na wakacje.

ĆWICZENIA AEROBOWE

Niestety. Tego nie unikniemy, jest potrzebna odrobina wysiłku oraz samozaparcia. Na spalanie tłuszczu i kształtowanie mięśni będą najlepsze ćwiczenia aerobowe. Wcale nie musisz zapisywać się na drogie zajęcia czy wykupować karnety z umową. Biegać możemy wszędzie, a bieganie to świetne ćwiczenie angażujące całe ciało. Możemy również skorzystać z basenów które znajdują się w większości miast, gdzie możemy zrobić trening pływacki. Dodatkowo w internecie znajdziemy wiele filmów gdzie profesjonalni trenerzy prowadzą treningi jak również aplikacje na telefony z rozpisanymi planami. Wszystko to zrobimy w domu.

ODPOWIEDNIA DIETA

Niektórzy, chcąc stracić na wadze, głodzą się albo jedzą znacznie mniej niż wcześniej. To błąd. Przy ćwiczeniach może to doprowadzić do przemęczenia organizmu, a także zamiast przyśpieszyć nasz metabolizm, na skutek „głodówki” obniżymy go. Efekt? Więcej tłuszczyku. Powinniśmy zdecydować się na potrawy obfite w białko, zdrowe tłuszcze oraz węglowodany. Tak, również te ostatnie. W jeszcze większym skrócie? Zrezygnuj z cukru (batoników, napojów słodzonych, czekolady), niezdrowego tłuszczu (frytki, chipsy, pizza) i zamień to na sałatkę z grillowanym kurczakiem z żytnią bułką. Nawet ostatnie badania dowiodły, że za cholesterol odpowiadają właśnie cukry, a nie jak wcześniej sądzono tłuszcze zwierzęce. Pijemy także około trzech litrów wody dziennie (woda jest też w sokach, kawie, herbacie. To też się liczy.).

yoga-2587066_1280

REGENERACJA I SEN

Najważniejszy ze wszystkich, bardzo często pomijany albo niedostatecznie dostarczany- sen jest potrzebny, by organizm „wprowadził” wszystkie zmiany. Przekształcił pokarm, usunął nadmiar, odbudował mięśnie i przygotował się do pracy na następny dzień. Możliwe także, że jesteś skrajnie przemęczony pracą przez cały rok. W taki sposób będzie Ci o wiele trudniej wykonać powyższe postanowienia. Dlatego można zacząć od wizyty w dobrym SPA, które przygotuje nasze ciało i organizm na start. Radocza Park Hotel Active & Spa posiada szereg zabiegów, które zregenerują Twoje ciało do podjęcia wyzwania i odpowiednio wcześniejszego relaksu. Oprócz tego posiada wiele kuracji ujędrniających i modelujących ciało. W ten sposób, stosując się do tego poradnika „na skróty” uda Ci się poczynić naprawdę duży postęp.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.