Zaczyna się sezon weselny – co musisz wiedzieć o organizacji wesela wiosną?

młoda para w parku wiosną

Chyba nikt nie zaprzeczy, że wiosna jest jedną z piękniejszych pór roku. Przyroda budzi się do życia, przestrzeń wokół nas staje się pięknie zielona, a wszystko to sprawia, że w każdego człowieka wstępuje więcej energii. Okres wiosenny jest więc idealną porą roku na organizację wesela: wesela romantycznego, pełnego świeżych kwiatów i radości. Przemawia za tym również fakt, że znacznie więcej młodych par wybiera jednak lato lub jesień, a to niweluje problem z terminami wiosną. Jakie są więc zalety ślubu o tej porze roku? O czym należy pamiętać, planując ślub?

Jakie są zalety organizacji ślubu wiosną?

Optymalna temperatura

Jak już zostało wcześniej wspomniane, przyszli małżonkowie zazwyczaj na termin własnego ślubu wybierają lato lub wczesną jesień, gdyż wtedy pogoda jest najpewniejsza i można ją przewidzieć z dużym wyprzedzeniem. Jednak czy wiosenna aura jest aż tak kapryśna? Na zewnątrz panuje przecież optymalna temperatura, dlatego nawet uroczystość ślubna na zewnątrz będzie dla młodej pary oraz gości bardzo przyjemnym doświadczeniem. Wiosną nie będą gościom dokuczały uciążliwe upały ani też chłodny, nieprzyjemny deszcz, który potrafi zaskoczyć jesienią.

Brak problemów z terminami

Mniejsza popularność wiosny na organizowanie wesela wiąże się również z kolejnym pozytywnym aspektem: z brakiem problemów z terminami. Nie musisz się więc obawiać, że z trudnością znajdziesz salę weselną, catering, fotografa czy zespół muzyczny. Istotny jest również fakt, że wiosna nie jest okresem urlopowym, dlatego na uroczystości będą mieli szansę pojawić się wszyscy Twoi goście.

Więcej energii na przygotowanie uroczystości ślubnej

Budząca się do życia przyroda ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Po miesiącach chłodu, szaroburej aury za oknem i obniżonego nastroju przychodzi czas na miesiące ciepłe, słoneczne, takie, od których chce się żyć! Okres, w którym mamy więcej energii jest więc idealnym momentem na organizację wesela. Długotrwałe wybieranie dodatków, ostatnie szlify w menu – wszystko to nie powinno sprawiać najmniejszych problemów. Tryskająca wiosną energia pozwoli rozwiązać każdy problem!

Świeże i żywe dekoracje

Wiosna to przede wszystkim budząca się roślinność, co widać nie tylko po okolicznych strefach zieleni, ale też po bogatej ofercie kwiaciarni i florystek. Tulipany, pachnący bez, krokusy czy lilie – te piękne kwiaty mogą być elementem wystroju sali, ale też mogą wchodzić w skład Twojego bukietu ślubnego oraz przypinki pana młodego.

Sezonowe menu

Na współczesnych weselach coraz bardziej docenia się menu przygotowane na bazie świeżych, sezonowych produktów. Jeśli więc zależy Ci na tym, by goście dobrze wspominali serwowane na weselu posiłki, postaw na kuchnię wiosenną, czyli lekką i świeżą. Wiosna obfituje w nowalijki, czyli świeże warzywa, a dania z nich przygotowane na pewno spotkają się z uznaniem rodziny i znajomych.

Wady ślubu wiosną – o czym należy pamiętać?

Mimo że przez większość wiosennego okresu pogoda jest przyjemna, przelotny deszcz czy gwałtowna burza nie jest rzadkim zjawiskiem, dlatego trzeba się na taką ewentualność przygotować. Jeśli planujesz uroczystość zaślubin pod tzw. chmurką, zadbaj o to, by odbywała się ona pod zadaszeniem. Jeżeli jednak ślub odbędzie się w kościele, warto mięć w zapasie przygotowany parasol, oczywiście kolorystycznie dobrany do danej chwili.

Z uwagi na to, że wiosną noce mogą być jeszcze dość chłodne, w swojej ślubnej stylizacji warto mieć przygotowane cieplejsze okrycie wierzchnie, co dotyczy tak samo panny młodej, jak i pana młodego. Dzięki temu wieczorne wyjście na świeże powietrze podczas wesela nie skończy się przeziębieniem, które mogłoby popsuć poprawiny lub wyjazd w podróż poślubną.

Jeśli szukasz miejsca do organizacji wesela właśnie o tej porze roku, zapraszamy do obejrzenia sal weselnych w okolicach Wadowic – w hotelu Radocza Park udostępniamy sale nawet na kilkaset osób. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów.