Weekend w hotelu pod Krakowem – nietuzinkowe atrakcje

Weekend w hotelu pod Krakowem - nietuzinkowe atrakcje

Kraków to niewątpliwie świetne miejsce na weekend. Jedno z najpiękniejszych miast Polski ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji: zabytki, piękną starówkę, malownicze uliczki, parki i wiele innych. Okazuje się też, że wcale nie trzeba wydawać majątku, aby spędzić kilka niezapomnianych chwil w stolicy Małopolski. Wystarczy tylko wybrać hotel pod Krakowem. Jednym z wartych polecenia obiektów jest hotel Radocza Park Active&Spa. Jego dogodna lokalizacja umożliwia zwiedzanie okolicznych miejscowości w tym rodzinnych parków rozrywki m.in. Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze i Parku Miniatur w Inwałdzie

Kraków – wyjątkowe miasto

Kraków oferuje różnorodne atrakcje. Nie brakuje tutaj śladów średniowiecznej historii Polski, co doceniają turyści z Polski i zagranicy. Z drugiej strony to miejsce również bardzo nowoczesne. Jednego dnia można zwiedzić Wawel i najstarszą część miasta, a drugiego wybrać się do Muzeum Sztuki Współczesnej. Większość turystów wizytę w Krakowie zaczyna właśnie od Wawelu dawnej siedziby władców Polski, zamku położonego na malowniczym wzgórzu nad Wisłą. Ponadto zwiedzając miasto, nie sposób ominąć wprawiających w zachwyt Bulwarów Wiślanych. Można tutaj pospacerować, pojeździć rowerem lub na rolkach. Dla chętnych organizowane są rejsy barkami. Przy okazji wizyty w Krakowie należy odwiedzić pobliskie atrakcje np. Kopalnię Soli w Wieliczce. Nie bez powodu miejsce to każdego roku odwiedza prawie milion turystów.

Weekend w hotelu pod Krakowem - nietuzinkowe atrakcje

Kazimierz i Rynek

Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Krakowa jest Kazimierz. dawna dzielnica żydowska. Szczególną uwagę turystów zwraca przede wszystkim Stara Synagoga, jedna z najstarszych zachowanych w Polsce świątyń wyznania mojżeszowego. Duże wrażenie na turystach wywiera również ekspozycja w dawnej fabryce Oskara Schindlera przybliżająca trudne czasy niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej. Wiele osób przy okazji wizyty na Starym Rynku nie może sobie również odmówić wizyty w Sukiennicach, a także słynnej Piwnicy pod Baranami.
Kluczem do zorganizowania udanej wycieczki jest znalezienie hotelu pod Krakowem tj. Radocza Park Active&Spa, gdzie po całodniowych wojażach możemy wrócić na zasłużony odpoczynek.