Co warto zwiedzić w Zatorze i okolicy?

Co warto zwiedzić w Zatorze i okolicy?

Miasta turystyczne jak Kraków, czy Gdańsk z góry narzucają nam skojarzenia z atrakcjami, które możemy zwiedzić. Jest to podyktowane nie tylko ich wielkością, ale przede wszystkim znaczeniem historycznym dla kraju i Europy. Ponadto obszerny rynek pracy oraz edukacji sprawia, że są to prężne ośrodki przemysłowe i biznesowe. Można się jednak spotkać z opiniami, że właśnie za sprawą tych czynników pozbawione są unikalności, a wielokulturowy turystyczny klimat całkowicie zdominował swojską atmosferę. Jednym z mało znanych miasteczek mających bardzo wiele do zaoferowania jest Zator. Na co warto zwrócić uwagę odwiedzając jego okolice?

Co warto zwiedzić w Zatorze i okolicy?

Rozrywka na najwyższym światowym poziomie i spacer po mieście

Zator jest niedużym miastem zlokalizowanym w województwie małopolskim, pomiędzy Wadowicami a Oświęcimiem. To na tym terenie założono pierwszą hodowlę karpia królewskiego. Co roku organizowana jest tu impreza pod nazwa Święto Karpia, gdzie można skosztować specjałów kuchni regionalnej oraz posłuchać na żywo najlepszych polskich wykonawców. Żelaznym punktem każdej rodzinnej wycieczki powinna być wizyta w jednym z parków rozrywki. Na szczególną uwagę zasługuje kompleks Zatorland, na który składa się kilka parków tematycznych: DinoZatorland, Park Owadów, Bajek, Mitologii oraz otwierany zimą Park Świętego Mikołaja. W tym roku powstał tutaj 9-metrowej wysokości i 35 – metrowej długości Argentynozaur – największy, ruchomy dinozaur na świecie. Jednak prawdziwą perłą wśród tutejszych parków rozrywki jest prężnie działający Rodzinny Park Rozrywki Energylandia, będący największym lunaparkiem w naszym kraju. Posiada strefy przeznaczone dla rodzin, dzieci i młodzieży. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Do wyboru mamy szereg karuzeli,rollercoasterów (Speed Water Coaster, Hyperion, Mayan i in.) oraz innych atrakcji, których przybywa z każdym rokiem. Na wspomnienie zasługuje także XV-wieczny zamek w Zatorze, który został przekształcony z warowni w rezydencję magnacką, czy pozostałości fortyfikacji miejskich. Tuż obok , w pobliżu rynku miasta odnajdziemy kościół Św. Wojciecha i Jerzego w stylu gotyckim, zbudowanym w XIV wieku. Wspomniane historyczne stawy rybne zachęcają do spaceru, a dla bardziej aktywnych osób wytyczone zostały trasy rowerowe w Dolinie Karpia.

Wypoczynek na łonie przyrody z dala od miejskiego zgiełku

Po całodniowych szaleństwach w głośnych parkach rozrywki najlepiej zdecydować się na nocleg w miejscu cichym i ustronnym, oddalonym w niewielkiej odległości od Zatora. Spokój oraz szeroko pojęry relaks zapewni położony w malowniczej okolicy hotel Radocza Park Active&Spa z bogatą ofertą zabiegów w Centrum SPA, a także Strefą Wellness z basenem, sauną parową i jacuzzi.