Wakacje Małopolska – jak zaplanować wypad we dwoje?

małopolska

Długo wyczekiwany okres wakacyjny właśnie się powoli rozpoczyna i wszyscy bez wyjątku zaczynają odliczać dni do urlopu. Oczywiście są osoby, które nie zdecydowały jeszcze, gdzie spędzą wakacje 2022. W takim razie podpowiadamy: w Małopolsce! Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by poznać ciekawe i piękne miejsca, by przeżyć wspaniałą przygodę! Poznajcie najatrakcyjniejsze miejsca znajdujące się w okolicy hotelu Radocza Park!

Wakacje w Radocza Park – wszystko, czego potrzebujesz, jest na miejscu

Biorąc pod uwagę sposób spędzania urlopu, na ogół dzielimy się na dwie grupy. Część z nas woli ten czas spędzać aktywnie, odwiedzać nowe miejsca i przeżywać niesamowite przygody. Z kolei druga grupa preferuje maksimum relaksu, odprężenia i tzw. nicnierobienia. Decydując się na pobyt w hotelu Radocza Park (hotel SPA Małopolska) można odpoczywać zarówno aktywnie poprzez zwiedzanie okolicy, jak i pozostać cały urlop w naszym hotelu – tutaj też nie brakuje atrakcji dla ciała oraz ducha. W czym zatem mogą wybierać nasi Goście?

Strefa SPA&Wellness

Jeśli na co dzień prowadzimy aktywny tryb życia, oddajemy się w pełni pracy i służbowym obowiązkom, czasem nie znajdujemy już czasu, by w pełni zadbać o własne ciało, a ono też przecież potrzebuje odrobiny odpoczynku. Urlop jest tym momentem w roku, w którym możemy się skupić wyłącznie na sobie, a pobyt w naszym hotelu jest ku temu najlepszą okazją. Dlaczego? Ponieważ w naszym kompleksie znajduje się strefa SPA&Wellness, a tam znajdują się nie tylko baseny, sauny czy jacuzzi. W naszej strefie piękności możesz jeszcze bardziej zadbać o swoje ciało, zapisując się na nasze zabiegi. Oferujemy różnego rodzaju masaże, zabiegi pielęgnujące na twarz oraz ciało, zabiegi medycyny estetycznej oraz z kosmetologii. Dwutygodniowy urlop w połączeniu z regularnym korzystaniem ze strefy SPA&Wellness – po takich wakacjach można się poczuć jak nowo narodzona osoba!

Restauracja Czeremcha

Urlop powinien kojarzyć się nie tylko z odpoczynkiem, ale też z dobrym jedzeniem, a te zagwarantuje szef kuchni naszej restauracji Czeremcha. Dania z menu przygotowywane są z wyjątkowo świeżych i smacznych składników, które pochodzą od lokalnych dostawców. Osobom, które jeszcze nie miały przyjemności spróbować naszych lokalnych dań, polecamy „Menu regionalne Doliny Karpia”, które opiera się przede wszystkim na karpiu i lokalnych rybach. Poznajcie smak dobrze znanych ryb w całkiem nowych odsłonach!

Active Park

Błogi relaks to doskonały sposób na spędzanie wakacji, ale czasem przecież może przyjść ochota na aktywność na świeżym powietrzu… W tym właśnie miejscu nie moglibyśmy nie wspomnieć o naszym Active Park, czyli rozległym terenie, na którym można pojeździć quadem, pograć w paintballa czy zjechać na tyrolce. Na obiekcie znajduje się również park linowy, ale też miejsce na rozpalenie ogniska, więc dla każdego coś dobrego!

Atrakcje w regionie – Małopolska na wyciągnięcie ręki

Okolice hotelu Radocza Park są bardzo urokliwe. Z hotelu rozciąga się widok na wzniesienia i lasy, które kuszą, by zwiedzać je podczas pieszych czy rowerowych wędrówek. Warto jednak zapuścić się też nieco dalej, by poznać wartościowe miejsca na terenie Małopolski. Co warto zwiedzić?

Tenczyński Park Krajobrazowy

Miejsce, które pozwala podziwiać nie tylko dziką naturę, ale też piękno zabytków architektonicznych, czyli Tenczyński Park Krajobrazowy. Miejsce znajduje się między Krakowem a Chrzanowem i wystarczy około 50 minut jazdy samochodem, by dojechać tam z Radoczy. Park obejmuje powierzchnię ponad 15 tys. ha, więc jest co zwiedzać! Na terenie parku można podziwiać ruiny zamków oraz otaczającą przyrodę. Mimo że jest to popularne miejsce wśród zwiedzających, wciąż można tam odnaleźć tereny, gdzie można kontemplować ciszę i śpiew ptaków.

Zator i Energylandia

Tę małą miejscowość, Zator, zna chyba każde dziecko, a wszystko za sprawą Energylandii, czyli największego w Polsce parku rozrywki. Podróż z hotelu zajmuje nie więcej niż 15 minut, dlatego powinna to być obowiązkowa pozycja na liście miejsc do odwiedzenia. Ogromna ilość kolejek dla małych i dużych, karuzele, atrakcje dla dzieci, pokazy artystów – to tylko niewielka część atrakcji, jakie czekają na gości tego parku rozrywki…

Wadowice

Urokliwe miasteczko, w którym wychował się papież Jan Paweł II to kolejny obowiązkowy punkt programu zwiedzania Małopolski. Można przejść się uliczkami, po których chadzał Karol Wojtyła, zjeść słynne kremówki i rozkoszować się przepiękną architekturą tego miasta. Czy trzeba czegoś więcej?

Małopolska to bardzo bogata w atrakcyjne miejsca część Polski. Jesteśmy pewni, że dwutygodniowy urlop nie jest wystarczająco długi, by poznać wszystkie atrakcje, dlatego będzie nam bardzo miło, jeśli zobaczymy się ponownie!