Wakacje z dziećmi (Małopolska) – jakie atrakcje warto zwiedzić?

wakacje z dziećmi w małopolsce

Wakacje zaczęły się już na dobre i choć wiele osób wie już, gdzie spędzi tegoroczne wakacje, jest duże grono urlopowiczów, którzy jeszcze nie obrali wakacyjnego kierunku. Oczywiście morze i góry to najczęstsze miejsca docelowe na urlop, jednak my proponujemy kierować się na Małopolskę, do hotelu Radocza Park. Nasze okolice to nie tylko wymarzone miejsce na urlop we dwoje, ale także na wakacje z dziećmi. W tym artykule przygotowaliśmy listę atrakcji właśnie dla najmłodszych. Sprawdźcie, jak i gdzie możecie spędzić miło czas ze swoimi pociechami!

Active Park

Active Park to teren położony w pobliżu naszego hotelu obejmujący aż 4 hektary ziemi. Znajdziecie tam mnóstwo atrakcji, zarówno dla osób dorosłych, jak i dla Waszych pociech. Nasi Goście mogą przetestować swoje umiejętności w parku linowym, w którym dostępna jest trasa niska oraz wysoka. Osoby, które mają pewne obawy związane z samodzielnym pokonywaniem przeszkód, mogą wyjąć instruktora.

Czas na rozrywkę typowo męską, choć oczywiście zdarzają się kobiety, które czerpią przyjemność w rozgrywkach paintballa. Uczestnicy mogą się zdecydować na jeden z trzech pakietów różniących się od siebie liczbą dostępnych kulek. Potem pozostaje już tylko odkryć w sobie ducha rywalizacji i przetestować swoje umiejętności strzeleckie. Oczywiście wszystko w atmosferze świetnej zabawy!

Kolejna atrakcja dla miłośników intensywnych wrażeń: zjazd na tyrolce! Koszt zjazdu po 75-metrowej linie to tylko 10 zł!

Jazda na quadach już od kilku lat jest bardzo popularnym sposobem spędzania wolnego czasu na terenach zalesionych, dlatego nie mogło ich zabraknąć w grupie atrakcji naszego Active Parku. Jeśli temat nie jest Wam obcy, możecie wynająć pojazd do samodzielnej jazdy. Chcecie się podszkolić w jeździe na quadzie? Dostępne są również przejazdy z instruktorem.

To nie koniec atrakcji w Active Parku! Na życzenie naszych Gości możemy zorganizować przelot balonem, który pozwoli podziwiać naszą okolicę z lotu ptaka. Po tak intensywnych emocjach można zorganizować biesiadę przy ognisku w miejscu do tego specjalnie przygotowanym.

Rozrywka w hotelu Radocza Park

Ostatnimi laty okres wakacyjny charakteryzuje się bardzo kapryśną pogodą. Podczas gdy jednego dnia z nieba leje się żar, następnego może już zaskoczyć ulewny deszcz, a jak wiadomo, dzieci w czasie deszczu się nudzą! Mamy na to receptę, a dokładniej: atrakcje na terenie hotelu Radocza Park! Dla naszych Gości przygotowaliśmy dwa, w pełni zautomatyzowane tory do gry w kręgle. Ponadto mamy stół do bilarda, do gry w piłkarzyki, a także darty. Wszystko to pozwoli miło spędzić czas w gronie rodzinnym, nawet jeśli aura za oknem nie będzie sprzyjać.

Energylandia

Energylandia, czyli największy park rozrywki w Polsce. To miejsce, które z pewnością chce odwiedzić każde dziecko, ale też niejeden rodzic. Energylandia to nie tylko miejsce, w którym znaleźć można ekstremalnie wysokie kolejki, lecz czeka tam również mnóstwo atrakcji dla dzieci. Bajkolandia, Strefa Familijna, Park Wodny, Smoczy Ogród czy Wodne Królestwo – to tylko kilka z wielu propozycji tego parku rozrywki. Naprawdę warto wybrać się tam ze swoimi pociechami, które na pewno tej wycieczki nigdy nie zapomną!

Zatorland

Jakie jeszcze miejsce poleca nasz hotel? Zator i okolice pełne są ciekawych atrakcji dla najmłodszych, a z pewnością jedną z nich jest Zatorland. To miejsce, które składa się z wielu mini parków, w których można odkryć świat zwierząt i nie tylko. W kompleksie znajduje się Park Dinozaurów, Park Mitologii, Park Owadów, Park Bajek i Wodnych Stworzeń, ale też Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Jedno jest pewne: w takim miejscu nikogo nie dopadnie nuda!

Apilandia

Apilandia jest Interaktywnym Muzeum Pszczelarstwa. Podczas zwiedzania można poznać sekretne życie pszczół, zapoznać się z właściwościami prozdrowotnymi pszczelich produktów oraz poznać pracę pszczelarza od kuchni. Organizowane są również warsztaty pszczelarskie, podczas których można stworzyć własną świecę z wosku lub spróbować pszczelich pyszności prosto z ula.

Warownia w Inwałd Parku

Wycieczka do Inwałdu, a ściślej do Warowni w Inwałd Parku pozwoli przenieść się w czasie. Na miejscu czeka na zwiedzających średniowieczny zamek, osada, ale też… Kraina Ruchomych Smoków! Taka wycieczka może być nie tylko edukacyjna, ale też pełna emocji, dzięki możliwości poznania legendarnych stworzeń ziejących ogniem!

Czy wakacje z dziećmi w Małopolsce to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! Jak widać, atrakcji nie brakuje na terenie naszego kompleksu hotelu Radocza Park, ale w okolicy jest także mnóstwo miejsc, które warto zwiedzić ze swoimi pociechami.