Ślub w sierpniu – jak się przygotować?

para młoda podczas ślubu w sierpniu

Wiosną i latem, tak jak roślinność na zewnątrz, tak i rozkwita również sezon weselny. Młode pary znacznie chętniej wybierają cieplejsze pory roku na organizację wesela aniżeli okres jesienno-zimowy. Duża osób na termin ślubu wyznacza właśnie sierpień. Dlaczego warto zorganizować ślub i wesele właśnie w tym miesiącu? Jak i na co się przygotować, by przed imprezą obyło się bez niespodzianek?

Wybór sali weselnej

Jedną z ważniejszych decyzji podczas organizacji wesela jest wybór sali weselnej. Ważne, by była ona położona w malowniczej okolicy, ponieważ piękna, naturalna sceneria może być idealnym tłem do ślubnych zdjęć. Co jest jeszcze istotne? Możliwość zakwaterowania. Na imprezę weselną bardzo często zjeżdżają się goście z całej Polski i nie każdy ma ochotę lub możliwość powrotu do domu tuż po weselu. To dlatego tak ważne jest wynajęcie pokoi hotelowych dla gości, najlepiej w tym samym kompleksie, w którym zlokalizowana jest sala weselna.

Oczywiście sama sala weselna powinna być przystosowana do przyjęcia na ponad 100 gości, bo w dzisiejszych czasach tak duże wesela to standard. Co więcej, obecność tylu osób na jednej sali związana jest z zadbaniem o odpowiednią wentylację i klimatyzację pomieszczenia, by zabawa odbywa się w komfortowych warunkach (szczególnie jest to ważne w okresie letnim).

Wszystkie powyższe cechy spełniają nasze sale weselne. Wadowice i okolice – jeśli właśnie w tym rejonie szukacie sali na przyjęcie weselne, zapraszamy do kontaktu z Radocza Park!

Sierpień – czyli miesiąc z literą „r” w nazwie

Tak naprawdę nie jest jednoznacznie wyjaśnione, dlaczego miesiące z literą „r” w nazwie uważa się na najlepsze na organizację ślubu. Jedno z założeń mówi, że „r” oznacza rodzinę, więc ślub w miesiącu zawierającym tę literę przyniesie szczęście w powiększeniu rodziny. Oczywiście same fakty mówią za siebie: najwięcej ślubów organizuje się w czerwcu, sierpniu i wrześniu, a więc w miesiącach letnich z magiczną literką „r”. Jeśli więc gdzieś w głębi siebie przemawia do Was ten przesąd, sierpień jest idealnym miesiącem na ożenek i zamążpójście.

Idealna, sierpniowa pogoda

Sierpień oczywiście jest miesiącem letnim, jednak upały nie doskwierają już tak bardzo, jak w przypadku czerwca czy lipca. Jest to więc kolejny powód do tego, by właśnie w tym miesiącu zorganizować wesele. Należy jednak pamiętać o tym, że wieczory i noce są już nieco chłodniejsze, dlatego Państwo Młodzi powinni mieć przygotowane lekkie okrycia wierzchnie, które uchronią przed chłodniejszym powietrzem.

Duży wybór sezonowych warzyw i owoców

Kolejnym kluczowym elementem na weselu jest oczywiście menu. Gdyby wesele było organizowane zimą, sprowadzenie świeżych warzyw i owoców wiązałoby się z wyższymi kosztami za catering. W sierpniu nie ma takiego problemu. Wybór sezonowych warzyw i owoców jest bardzo duży i na ich bazie można przygotować bardzo wykwintne i przede wszystkim smaczne dania. Wybierając sezonowe menu, Para Młoda podwójnie zyskuje: oszczędza i ma gwarancję świeżych posiłków na weselnych stołach.

Szeroki wybór kwiatów

Kolejnym atutem organizacji wesela w sierpniu jest bogaty wybór świeżych kwiatów. Tak jak w przypadku menu, w innych miesiącach sprowadzane kwiaty mogą pochłonąć znaczną część budżetu. Inaczej ma się sprawa w sierpniu. W tym miesiącu do ozdobienia stołów czy kościoła tak chętnie wybierane są np. słoneczniki, które kojarzą się z letnimi dniami.

Możliwość organizacji ślubu w plenerze

Czas na trend, który przybył do nas zza oceanu, a mianowicie na organizację ślubu w plenerze. Coraz więcej polskich par decyduje się na to rozwiązanie i chyba nie ma lepszego miesiąca na imprezę weselną pod chmurką jak sierpień. Oczywiście pamiętać należy o tym, że pogoda mimo wszystko może zaskoczyć, dlatego w pogotowiu należy mieć miejsce, gdzie goście będą mogli biesiadować, gdyby pojawił się deszcz.

Jeśli marzysz o weselu w sierpniu, pamiętaj o naszych wskazówkach. W końcu to doskonały miesiąc na zorganizowanie najważniejszego wydarzenia w dotychczasowych życiu! Jeśli zdecydujesz się na imprezę w Radocza Park, zadbamy o to, by był to jeden z najpiękniejszych, Waszych wspólnych dni!