Radocza Park pod znakiem marki lokalnej Doliny Karpia

hotele zator Radocza Park

Obecna sytuacja na świecie przekonała turystów do poznawania rodzimej ziemi oraz jej atrakcji. Polscy turyści w tym roku docenili urokliwe zakątki Polski, które zachęcają nie tylko malowniczymi widokami, ale też dużym przywiązaniem do polskiej tradycji i lokalnych produktów. Coraz większe zainteresowanie lokalną turystyką, które zresztą obserwuje się od kilku lat, sprawiło, że powstaje coraz więcej stowarzyszeń zrzeszających lokalne firmy, usługi oraz bazy noclegowe. Jednym z nich jest Stowarzyszenie Dolina Karpia. Jakie są jego główne założenia? Dlaczego hotel Radocza Park może się podpisywać pod znakiem tej lokalnej marki?

Znak marki lokalnej

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest Stowarzyszenie Doliny Karpia, warto przyjrzeć się logo tej marki lokalnej. Jest to bardzo ciekawy i energetyczny znak słowno-graficzny, który przedstawia karpia o kolorowych łuskach ujętego w postaci witrażu. Bardzo ważna w tym przypadku jest symbolika. Wykorzystane kolory nawiązują do rozmaitych barw, którymi mieni się łuska tej ryby, natomiast stylistyka witrażowa została wybrana z tego względu, iż w czasach królewskich wszystkie ważne symbole zostały przedstawiane właśnie w postaci misternych wzorów z kolorowego szkła.

Stowarzyszenie Doliny Karpia – najważniejsze założenia

Celem powstania Stowarzyszenia Doliny Karpia było stworzenie ogólnej lokalnej marki, która byłaby oparta na zbilansowanym rozwoju oraz wykorzystaniu zasobów naturalnych i kulturowych regionu. Dzięki wieloletniej działalności marka zrzesza mnóstwo przedsiębiorstw mniejszych i większych, które funkcjonują na terenie Doliny Karpia. Skorzystanie z usług lub zakup produktów opatrzonych znakiem Stowarzyszenia daje gwarancję jakości oraz poszanowania dla dóbr regionu.

Kto może się starać o znak lokalnej marki Doliny Karpia?

Rolą Stowarzyszenia Doliny Karpia jest jednoczenie firm znajdujących się na tym obszarze Małopolski. Warunkiem oznaczenia danego produktu lub usługi znakiem karpia jest wysoka jakość, lokalne pochodzenie i praca oparta na zgodzie ze środowiskiem naturalnym. W grupę produktów, które mogą być opatrzone tym znakiem, wchodzą te, które wykonywane są ręcznie, produkty spożywcze oraz codziennego użytku. Współpracą ze Stowarzyszeniem mogą być także zainteresowane miejsca turystyczno-rekreacyjne, instytucje związane z edukacją, punkty gastronomiczne oraz noclegowe.

Radocza Park pod znakiem lokalnej marki

Znakiem Stowarzyszenia Doliny Karpia mogą się pochwalić rozmaite hotele. Zator, jako miejsce siedziby tej instytucji, skupia pod sobą miejsca noclegowe ściśle związane z regionem małopolski. Jednym z nich jest hotel Radocza Park. Dlaczego zależało nam na tym, by móc się utożsamiać z tą lokalną marką?

Współpraca ze Stowarzyszeniem Doliny Karpia wiąże się ze spełnieniem szeregu kryteriów. Do podstawowych należą: prowadzenie firmy zgodnie ze standardami prawnymi oraz etycznymi, dbałość o ochronę środowiska, brak zadłużenia.

W kolejnym etapie weryfikacji możliwości współpracy sprawdzany jest związek danego miejsca z regionem, jakość świadczonych usług, związek ze środowiskiem naturalnym i oczywiście perfekcyjna obsługa klienta.

Hotel Radocza Park to miejsce, które od wielu lat jest związane z Małopolską. Naszych gości zawsze zachęcamy do poznawania tajników okolicznej przyrody i podziwiania środowiska naturalnego okolicy naszego kompleksu. Przywiązanie do regionu i lokalnych produktów widać także w naszej restauracji, w której dania przygotowywanie są wyłącznie na bazie świeżych, sezonowych składników. Wszystko to sprawiło, że naszego hotelu nie mogło zabraknąć na liście miejsc współpracujących ze Stowarzyszeniem Doliny Karpia.