Przygotuj się na zimę – najlepsze zabiegi na ciało

SPA Małopolska

Jesień to czas, w którym trzeba pożegnać się ze słońcem i zacząć przygotowania do nadchodzącej zimy. Z jednej strony Twoim celem powinna być rekompensata braku promieni słonecznych i ich zbawiennego działania na samopoczucie, z drugiej musisz zregenerować skórę po wakacyjnych szaleństwach. Jak to zrobić? Odpowiedzią są zabiegi pielęgnacyjne w hotelu SPA.

Peeling całego ciała

Peeling to kosmetyk umiejący zdziałać prawdziwe cuda. Jego zadaniem jest usunięcie martwych komórek naskórka, wygładzenie i poprawienie kolorytu skóry oraz pobudzenie jej do szybszej regeneracji. Można go wykorzystać w domowej pielęgnacji, ale jeszcze lepsze rezultaty przyniesie, jeśli zdecydujesz się na peeling całego ciała w profesjonalnym SPA Radocza Park.

Cykl odnowy skóry trwa zazwyczaj średnio około 4 tygodni. W tym czasie komórki, które powstają w najgłębszej warstwie naskórka, przesuwają się ku powierzchni skóry, by potem ulec odwodnieniu, zrogowaceniu i obumarciu, a następnie zostają zastąpione przez nowe komórki. Nieubłagany upływ czasu, nadmiar używek, stres bądź przemęczenie to przyczyny, przez które Twój cykl regeneracji może się wydłużyć. W większości przypadków wolniej przebiega jego ostatni etap – czyli złuszczanie – co prowadzi do nawarstwiania się martwych komórek, przez co skóra staje się szorstka i niemiła w dotyku.

Ratunkiem w tej sytuacji okazuje się peeling całego ciała. Dzięki niemu możesz usunąć martwe komórki naskórka, wygładzić skórę oraz wspomóc jej proces odnowy. Efekty stosowania peelingu widocznie są niemal natychmiast po zabiegu. Skóra jest miękka i gładka w dotyku oraz przygotowana na kolejne etapy pielęgnacji, które mają za zadanie ją nawilżyć.

Hydra Infusion

Szorstkość i suchość skóry to problem, z którym możesz zmagać się przez cały rok, niezależnie od pory roku. Latem niekorzystnie na Twoją skórę działają promienie UV i słona morska woda, a w okresie jesienno-zimowym niskie temperatury oraz wysoka wilgotność powietrza. To właśnie te czynniki odpowiedzialne są za odwodnienie skóry, która staje się sucha i szorstka w dotyku. Rozwiązaniem problemu jest regularne stosowanie preparatów głęboko nawilżających, mających za zadanie uzupełnić ubytki płaszcza hydrolipidowego naskórka.

Hydra Infusion pozwoli Ci uzyskać ten cel. Zabieg przywraca optymalny poziom nawodnienia skóry, a dodatkowo blokuje wodę w naskórku. W wykorzystanych podczas zabiegu kosmetykach znajduje się kwas hialuronowy, który zwiększa poziom nawilżenia w poszczególnych warstwach (zawdzięcza to zdolności do wiązania wody) i pełni rolę wypełniacza spłycającego zmarszczki.

Co więcej, kwas hialuronowy wspomaga odnowę komórkową, która chroni przed szkodliwym wpływem wolnych rodników i środowiska zewnętrznego. Dzięki temu zabieg Hydra Infusion nie tylko nawilża skórę, ale działa też na nią kojąco.

Czekoladowe fondue

Jeśli uwielbiasz smak i zapach czekolady, zabiegi z użyciem tego wyrobu cukierniczego będą idealnym wyborem dla Ciebie i to z kilku powodów. Po pierwsze, czekolada ma wiele składników odżywczych pozytywnie działających na cerę. Warto tutaj wspomnieć o maśle kakaowym, które delikatnie natłuszcza suchą skórę, jednocześnie chroniąc ją przed utratą wilgoci.

Po drugie, czekolada jest źródłem polifenoli (silnych przeciwutleniaczy) oraz zawiera witaminy z grupy B i magnez. Dzięki temu nie tylko nawilża skórę, ale też spowalnia proces jej starzenia, co czyni zabiegi zawierające czekoladę doskonałym wyborem na zbliżającą się zimę.

W ofercie Radocza Park – hotelu SPA z Małopolski – również znajdziesz zabieg z czekoladą w roli głównej, podobnie jak peeling oraz zabieg Hydra Infusion.