Planujesz długi weekend? Poznaj Małopolskę!

góry małopolska

Każdemu z nas przydałaby się chwila wytchnienia i mimo że pogoda za oknem nie nastraja nas optymistycznie, warto przekonać się do krótkiego weekendowego wyjazdu. Możliwość obcowania z naturą, a także zwiedzanie nowych miejsc na pewno będzie miłą odskocznią od rzeczywistości i po takim weekendzie z pewnością wrócimy do domu z „naładowanymi bateriami”. Co w takim razie warto zobaczyć w Małopolsce?

Radocza – niewielka wieś, mnóstwo atrakcji!

Przede wszystkim zachęcamy do zarezerwowania pobytu w hotelu Radocza Park, gdyż sam obiekt i okolica mogą dostarczyć wielu atrakcji. Nasz hotel położony jest w niewielkiej wsi Radocza, której historia sięga już XIV wieku! To malownicza okolica, w której dominują przede wszystkim stare lasy na niewielkich wzniesieniach. Jest to idealne miejsce nie tylko na piesze, ale też rowerowe wycieczki!

Hotel Radocza Park zadbał też o to, by w naszym kompleksie nie było miejsca na nudę. Dla naszych gości przygotowaliśmy strefę SPA, w której znajdą się idealne zabiegi dla kobiet, mężczyzn, ale także dzieci! Na miłośników aktywności fizycznej czeka nowoczesny basen, ale też Active Park, który dedykowany jest fanom ekstremalnych doznań. Park linowy, paintball czy zjazd na tyrolce to tylko kilka z wielu przygotowanych przez nas atrakcji.

Energylandia

Dogodne położenie jest tym, co wyróżnia nasz hotel. Zator jest kolejną miejscowością, którą warto odwiedzić, zatrzymując się w Radocza Park. Największą atrakcją tego miasta jest Energylandia, czyli park rozrywki znany w całej Polsce. Oczywiście jest to miejsce, w którym na każdego czeka coś interesującego. Bajkolandia z pewnością zadowoli oczekiwania najmłodszych zwiedzających. Strefa familijna jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi – to tam rodzice mogą razem ze swymi pociechami korzystać z różnego rodzaju kolejek. W tego typu miejscu nie mogło też zabraknąć atrakcji dla osób lubiących ekstremalne doznania – Tsunami Drop, Viking czy Apocalypto – już same nazwy świadczą o tym, że obok tych kolejek nie można przejść obojętnie.

Krakowski rynek główny

Oczywiście Kraków to obowiązkowy do odwiedzenia punkt na mapie Małopolski, a tym, co najbardziej zachwyca w tym mieście to Rynek Główny. Zwiedzić go należy przede wszystkim przez niebywałą architekturę, ponieważ większość kamienic i pałaców na nim się znajdujących to kilkusetletnie obiekty – dzięki nim mamy możliwość choć na chwilę przenieść się w czasie i poczuć klimat przeszłości.

Na rynku w Krakowie można podziwiać Kościół św. Wojciecha, wieżę ratuszową, sukiennice czy pomnik Adama Mickiewicza. Oczywiście jest to miejsce pełne znanych i lubianych restauracji, w których można spróbować nie tylko regionalnej, ale też światowej kuchni.

Giewont

Góra, którą zna każdy Polak – Giewont. Mówi się o niej, że jest to góra-symbol, ponieważ jej zarys przypomina śpiącego rycerza. Według jednej z legend, pod Tatrami śpią rycerze, którzy przebudzają się, gdy nasz kraj znajduje się w niebezpieczeństwie. Legendy legendami, jednak Giewontowi nie można odmówić majestatu. Jest to góra tak samo piękna, jak i niebezpieczna, co nie zniechęca miłośników górskich wycieczek do jej zdobywania.

Muzeum oscypka

Skoro już mowa o terenach górskich, nie można nie wspomnieć o specjale górali, czyli o oscypku. Serek uwielbiany przez wszystkich, zarówno w wersji na zimno, jak i na ciepło z żurawiną. Przysmak, którym turyści zajadają się na ulicach, ale też w regionalnych restauracjach. Warto poznać historię tego sera i odwiedzić Muzeum Oscypka w Zakopanem. Turyści doceniają to miejsce za ciekawie prowadzone zajęcia i ciekawostki związane z Podhalem, o których opowiadają prowadzący.

Oczywiście wymienione atrakcje to tylko niewielki procent tego, co można zobaczyć w Małopolsce. Zachęcamy do wizyty w naszym hotelu Radocza Park, a nasza obsługa z pewnością poleci wiele innych, równie ciekawych miejsc.