Malownicza Małopolska wiosną – poznaj okolice hotelu Radocza Park

widok na Małopolskę

Wystarczy choć raz przyjechać do Radoczy, by zakochać się w urokliwych łąkach, wzgórzach i lasach. Wieś, w której znajduje się hotel Radocza Park to urokliwa okolica, w której można czerpać przyjemność z pieszych i rowerowych wędrówek. W hotelu zadbaliśmy też o dodatkowe atrakcje dla naszych Gości. Nasz kompleks to nie tylko Strefa Spa&Wellness, ale też Active Park, w którym można spróbować jazdy na quadach, zjazdu na tyrolce lub uczestniczyć w zawodach w paintballu. Jeśli jednak nasi Goście chcą się zapuścić głębiej w zwiedzanie okolicy, możemy polecić kilka równie ciekawych miejsc. W tym artykule wybraliśmy coś dla miłośników przyrody, ale też historii.

Dom rodzinny Jana Pawła II

Muzeum „Dom rodzinny Jana Pawła II” znajduje się oczywiście w Wadowicach w przebudowanym domu, niegdyś należącym do Wielkiego Polaka. Na powierzchni około 1200 metrów, na czterech kondygnacjach budynku, znajduje się 16 stref wystawienniczych, gdzie najważniejszą z nich jest mieszkanie Wojtyłów, w którym papież Polak przyszedł na świat. Poszczególne strefy zostały zaprojektowane w taki sposób, by pokazać człowieka, który był nie tylko znanym na cały świat papieżem, ale też osobę z krwi i kości: młodzieńca, który przeżył w Wadowicach 18 lat swojego życia, który miał tam przyjaciół i swoje ulubione miejsca. Kolejne wystawy ukazują jego losy w dorosłym życiu oraz momenty, gdy stał się Ojcem Świętym.

Jeśli chcecie poznać historię tego wielkiego człowieka i zwiedzić Wadowice, hotel Radocza Park gorąco rekomenduje to miejsce.

Jezioro Żywieckie – Żywiec

Wiosna jest idealną porą roku na poznanie Jeziora Żywieckiego. Ten sztuczny zbiornik pełni funkcję przeciwpowodziową, ale też rekreacyjną. Nad jeziorem znajdują się plaże oraz strzeżone kąpieliska, więc można tam urządzić mały piknik i rozkoszować się malowniczymi krajobrazami. Oczywiście gdy temperatura jest wyższa, nie ma nic przyjemniejszego niż kąpiel w orzeźwiającej wodzie jeziora. Jest to również atrakcja dla miłośników sportów wodnych. Nad jeziorem znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz szkółki, w których można się nauczyć windsurfingu czy żeglarstwa.

Jezioro Żywieckie może być również ważnym miejscem dla miłośników wędkowania. W jeziorze można łowić szczupaki, leszcze, sandacze, sumy i inne gatunki. Wystarczy wykupić krótkoterminową licencję, by złowić kosz świeżych i smacznych ryb.

Park japoński – Pisarzowice

Co prawda Ogród Japoński w Pisarzowicach nie jest rozległym terenem, ale nie można mu odmówić uroku, harmonii oraz spokoju, jaki się odczuwa podczas zwiedzania. Urządzony jest w orientalnym klimacie Japonii. Kamienne dróżki, mostki i oczka wodne, nad którymi można usiąść i odciąć się od zgiełku miasta, a wszystko to pośród cudnej roślinności: azalii, drzewek bonsai i czerwonych klonów i innych zachwycających roślin – tak w kilku słowach można opisać to miejsce. W sercu parku znajduje się herbaciarnia, w której można się napić nie tylko aromatycznego napoju, ale też zjeść coś słodkiego.

Park Średniowieczny „Warownia Inwałd”

Czas na propozycję dla miłośników historii. Kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania Małopolski może być Warownia Inwałd, w której można się przenieść w czasie do wieku XV. Ten średniowieczny gród znajduje się na kamienistym wzniesieniu, a wyłożona kamieniami droga prowadzi wprost na dziedziniec. Tam można spotkać osoby charakterystyczne dla tamtych czasów: rycerzy, niewiasty zajmujące się tkactwem czy garncarzy, a wszystko to w budynkach oddających klimat średniowiecznej osady.

Małopolska to bogaty turystycznie region Polski i jeszcze długo można by wymieniać kolejne atrakcje. Dlatego też zachęcamy do częstych przyjazdów do naszego hotelu, by móc odkryć te bardziej i mniej znane miejsca naszej okolicy.