Imprezy lipiec – Małopolska

mężczyzna z gitarą na łące

Okres letni obfituje w liczne imprezy. Festiwale, koncerty, spektakle czy miejskie jarmarki – w całej Polsce wiele się dzieje i oczywiście nie inaczej jest w Małopolsce. Nasi Goście bardzo często rezerwują u nas pobyt, by w ciągu dnia relaksować się w naszej strefie SPA&Wellness, ale wieczorem udać się na długo wyczekiwaną imprezę, np. w Krakowie. Sprawdźmy zatem, co będzie się działo w Małopolsce w lipcu. Wybraliśmy kilka najciekawszych wydarzeń.

Summer Jazz Festival

Pierwszy Summer Jazz Festival odbył się w 1996 roku, więc jest to wydarzenie, które ma już swoją długą tradycję. Początkowo koncerty odbywały się w Piwnicy pod Baranami, jednak dziś skala tego festiwalu jest znacznie większa i każdego dnia od 25 czerwca codziennie będą się odbywać koncerty jazzowe w popularnych obiektach w całym Krakowie. Festiwal będzie trwał od 25 czerwca do 31 sierpnia, więc na uczestników czeka spora dawka bardzo dobrej muzyki. Na scenach będzie można zobaczyć takie osobistości jak Adam Bałdych Quartet feat. Paolo Fresu, Wolfgang Muthspiel Trio czy Nigel Kennedy Band feat. Mike Stern – Tribute to Jimi Hendrix.

Imieniny Miasta Nowego Sącza

Imieniny Miasta Nowego Sącza odbędą się w Parku Strzeleckim w dniach od 1 do 3 lipca. W ciągu tych trzech dni miasto zagwarantowało mnóstwo atrakcji. W piątek na scenie wystąpi zespół Beauty Plate, a następnie gwiazda wieczoru, wokalistka o pseudonimie Bryska. Drugiego dnia będzie miał miejsce rodzinny festyn, podczas którego nie zabraknie dmuchanych atrakcji dla dzieci, darmowych kiełbasek i waty cukrowej. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert zespołu Feel. Trzeciego dnia o godzinie 17 rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej Skowroneczek 2022.

Koncert Celebration of QUEEN

7 lipca w krakowskiej Progresji wystąpi Marc Martel, który jest nazywany muzycznym ewenementem na skalę światową. Wokalista nie tylko śpiewa jak słynny Freddie Mercury, ale też bardzo go przypomina. Marc Martel przywraca ulubione utwory Queen i robi to doskonale, co potwierdzają sami muzycy tegoż zespołu! Każdy miłośnik tej brytyjskiej grupy powinien zapisać sobie datę 7 lipca w kalendarzu, ponieważ jeśli kochasz zespół Queen, nie może Cię zabraknąć na tym koncercie!

Letnie brzmienia w Krakowie

Letnie Brzmienia to cykl plenerowych koncertów, które w okresie wakacyjnym organizowane są w całej Polsce. Na scenie występują znani artyści, których piosenki można usłyszeć w radiu. W Krakowie koncerty odbywają się przy ulicy Parkowej 12a i zaczynają się od godziny 20:00. W Lipcu wystąpią:

08.07. – Zalewski
15.07. – Nosowska
16.07. – Brodka
22.07. – Mery Spolsky
23.07. – Sobel

Koncert Strażak Sam Na Żywo – Cyrkowa Przygoda w Nowym Targu

Oczywiście w naszym zestawieniu imprez nie mogło zabraknąć propozycji dla najmłodszych. „Strażak Sam na żywo” to fantastyczny spektakl muzyczny, który odbędzie się w Nowym Targu. Na teatralnej scenie wystąpią postaci w pełnowymiarowych kostiumach: Strażak Sam, Komendant Steel, Penny, Elvis oraz Norman. Dzieciaki będą mogły na żywo zobaczyć swoich ulubionych bohaterów, posłuchać wykonywanych przez nich piosenek, ale też jednocześnie nauczyć się, na czym polega praca strażaka. Ten edukacyjno-rozrywkowy spektakl powinien zobaczyć każdy fan bajki „Strażak Sam”.

Radocza Park, hotel pod Krakowem, to doskonałe miejsce na nocleg, jeśli chcesz wziąć udział w imprezach organizowanych na terenie Małopolski. W naszym hotelu przygotujesz się do wydarzenia, odprężysz, a po imprezie zregenerujesz się w hotelowej strefie SPA&Wellness.