Dlaczego warto zrobić wesele w okolicach a nie samym Krakowie?

Dlaczego warto zrobić wesele w okolicach a nie samym Krakowie?

Organizacja wesela często spędza sen z powiek przyszłym małżonkom, będąc jedną z najważniejszych kwestii, z jakimi muszą się wspólnie zmierzyć. Wyboru odpowiedniej sali weselnej trzeba dokonać jak najwcześniej, gdyż pozostawianie tego na tzw. ostatnią chwilę mija się z celem – sale są rezerwowane nawet na dwa lata w przód. Coraz więcej osób decyduje się na obrzeża i okolice Krakowa, a nie ścisłe centrum. Sprawdźmy jakimi zaletami cieszą się te rozwiązania.

Atutem, zwłaszcza dla osób zamieszkujących wielkie aglomeracje, będzie niepowtarzalny klimat, jaki można uzyskać tylko w warunkach pozamiejskich. Nic nie zastąpi chwili wytchnienia z dala od zgiełku zakorkowanego miasta, które pokryte smogiem staje się coraz mniej atrakcyjne w oczach przyszłych biesiadników. Znalezienie właściwych warunków niekoniecznie musi się wiązać z wyprawą w głąb prowincji. Czasami położenie obiektu kilkadziesiąt kilometrów od granic miasta wystarczy, by dojazd był dogodny, a odległość nie robiła naszym gościom większej różnicy. Okolice Krakowa charakteryzują się przepięknymi widokami, które zachwycą niejednego miłośnika przyrody.

Dlaczego warto zrobić wesele w okolicach a nie samym Krakowie?

Czyste powietrze, cisza, spokój i więcej możliwości

Wesele za miastem będzie idealnym wyborem, gdy zaplanowany termin przypada na wiosnę lub lato. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie żeby przenieść mprezę na świeże powietrze. To także świetna okazja do wspólnych sesji zdjęciowych oraz możliwość wykonania fotografii podniebnej, coraz bardziej popularnej wśród nowożeńców. Naturalny klimat, urokliwe zachody słońca to czynniki, których próżno szukać gdzie indziej. To wszystko, a nawet więcej gwarantuje hotel Radocza Park Active&Spa, gdzie oprócz świetnej zabawy i pysznego jedzenia można podziwiać przepiękną panoramę okolicznych pasm górskich.

Zadbaj o szczegóły techniczne a wesele będzie niezapomniane

Decydując się na obiekty znajdujące się poza miastem trzeba pamiętać o wspomnianym, wygodnym dojeździe dla naszych gości na miejsce uroczystości. Jeśli większość zaproszonych osób zamieszkuje ten sam obszar, możemy pomyśleć o zorganizowaniu transportu w postaci busa, który przewiezie weselników. To rozwiązanie pozwoli na swobodą zabawę, chociażby kierowcom.
W każdym przypadku musimy również zadbać o pokoje, gdzie po całonocnym szaleństwie goście będą mogli odpocząć w komfortowych warunkach przed powrotem do domu.